ΠΑΣ Κόρινθος: Aγιασμός και ήττα με 3-1 στο φιλικό με Καλαμάτα.(ΦΩΤΟ)
Ο καθιερωμένος ετήσιος αγιασμός πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο Κορίνθου ενώ ακολούθησε φιλικό με την ομάδα της Καλαμάτας, ομάδα Β'εθνικής.(Super League 2)

Το γραφείου τύπου του ΠΑΣ Κόρινθος έγραψε για το χθεσινό φιλικό:

Σε ένα πολύ δυνατό ματς ο ΠΑΣ ήταν στο 1-1 με την Καλαμάτα μέχρι τα τελευταία λεπτά όπου και δέχτηκε 2 γκολ και ηττήθηκε με σκορ 1-3 .
Ένα παιχνίδι που είχε πολύ ωραίο ρυθμό και ακολούθησε μετά τον ετήσιο Αγιασμό που πραγματοποιήθηκε σήμερα.
 Η Καλαμάτα προηγήθηκε αλλά ο ΠΑΣ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Παπούλη στο 44' , για να κλείσει έτσι το ημίχρονο.
Αλλαγές :
Κούτσικος ,Κουιμελής, Χατζής Συρεγγέλας , Κορωνιώτης , Κουτσουμπέλας , Πέτρου.
Στηρίζουμε το όνειρο !

Στον χθεσινό αγιασμό παραβρέθηκε φυσικά και ο δήμαρχος Κορινθίων Βασίλης Νανόπουλος ο οποίος  εμφανώς ικανοποιημένος από την νέα όψη του καινούργιου χλοοτάπητα, δήλωσε:

Οι δεσμεύσεις μας γίνονται πράξη .
Χθες έγινε ο πρώτος ποδοσφαιρικός  αγώνας του ΠΑΣ Κόρινθος με το νέο χλοοτάπητα του γηπέδου στην Κόρινθο .
Καλή επιτυχία στην ομάδα και άνοδο στην Β¨Εθνική κατηγορία το 2024. Η υποστήριξη από το δήμο Κορινθίων  θα είναι αμέριστη.